Hírek, információk - Svédasztalos ebédeltetés

Svédasztalos ebédeltetés2023. december 04.

Iskolánkban november elején bevezetésre került Hungast csoport, Elamen Zrt által Vas vármegyében második iskolaként a svédasztalos ebédeltetés!

Nagy ajándék ez iskolánk diákjainak, hiszen két menüből választhatnak minden nap, és ezen felül van lehetőség a hidegpultból is fogyasztani a naponta változó kínálatból, ahol lekvárok, saláták, öntetek várják a gyermekeket.

Az elmúlt hetek tapasztalatai alapján kijelenthetjük, hogy ez a változás nagy sikert aratott a gyermekek körében, ügyesen szedik már önállóan az ételeket. Akik esetleg válogatósabbak voltak, olyan ételeket is megkóstolnak, amelyeket eddig mellőztek az étkezésükből.

Reményeink szerint a gyermekek ennek a rendszernek a segítségével megtanulják a tudatos ételválasztás mellett a mértéktartást is, hiszen a világunkban a pazarlás az egyik legfőbb probléma.

A változás már most látszik! Az ételhulladék jelentősen csökkent, a gyerekek jóllakottabban, elégedettebben távoznak az ebédlőből, mint eddig.