Hírek, információk - Bandérium korhű 16. századi tábor

Bandérium korhű 16. századi tábor2023. október 16.

A nádasdys diákokkal mindig történik valami! Az őszi programsorozatnak nincs vége!

A Nádasdy Ferenc Bandérium foglalkoztatással összekötött bemutatóján vehettek részt iskolánk 3-4. évfolyamos diákjai.

A Bandérium korhű 16. századi táborral várta a gyerekeket, volt itt minden, mi szem - szájnak ingere - Kézműves foglalkozás gombkötéssel, zsinórfonással, ahol „örökbarátság karkötők” fonódtak.

A bátrabb vállalkozók íjászkodhattak, célbalőhettek a Sárvári Hagyományőrző és Íjász Egyesület segítségével.

A szablyaforgatás alapmozdulatait plüss szablyával sajátíthatták el a” plüsspárbajozók” . Remek volt a hangulat.

Élő interaktív történelemórát tartott Szibler Gábor, aki elvarázsolta a gyerekeket. Megismerték a korabeli fegyvereket majd meg is foghatták, kipróbálhatták azokat, sőt a korabeli pénzek másolatát is kézbe vehették a nebulók.

Az ólomöntés is varázslatos volt, ahol megtekinthettük, hogy a kor katonája miképpen öntötte magának a lövedéket, hogyan működtek a korabeli lőfegyverek és ágyúk, milyen eszközöket és szerszámokat használtak, miben tartották a lőport, hogyan gyújtottak tüzet. Rendkívüli élmény volt mindez!

Köszönjük a Nádasdy Ferenc Bandérium, valamint a Sárvári Hagyományőrző és Íjász Egyesület lenyűgöző, nagyszerű, élménydús délutánját!

Köszönjük Lőke Ildikónak, Krisztina Nyulászné Vas -nak, Sipos Jázminnak, Fanni Tomsics Balázsnak, Biczó Bencének, Nyulász Tamásnak, Illés Szilárdnak és Szibler Gábornak.

A rendezvényt a Sárvári Kincskereső Alapítvány és a Közművelődési Alapítvány Kuratóriuma támogatta!