Hírek, információk - Szép magyar beszéd

Szép magyar beszéd2023. február 21.

A Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép magyar beszéd” verseny iskolai fordulóján kiemelkedő helyezést elért diákjaink továbbjutottak a tankerületi döntőbe, amelyet a Celldömölki Városi Általános Iskolában rendeztek meg. Az 5-6. évfolyamosok közül Horváth Levente és Járomi Hanna, a 7-8. osztályos tanulóink közül Varga Luca és Fider Péter állt a rangos szakmai zsűri elé. A versenyző diákoknak egy szabadon választott szöveg felolvasása után egy kötelező szöveggel kellett bizonyítaniuk felkészültségüket. A nívós tanulmányi verseny az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja. Nyolc intézményből érkeztek versenyzők a tankerületi megmérettetésre, akik közül Fider Péter 8. a osztályos tanuló különdíjban részesült. Felkészítő tanára: dr. Horváth Péterné.