Hírek, információk - Szoboravatás

Szoboravatás2023. február 17.

A Nádasdy Történelmi Hagyományőrző Egyesület iskolánknak adományozta Túri Török Tibor Nádasdy Tamás – Kanizsai Orsolya mellszobrát. Az átadó ünnepségen részt vett Kondora István, Sárvár város polgármestere, Rozmán László Sárvári Tankerületi Igazgató, Szabó Krisztián, a Nádasdy Történelmi Hagyományőrző Egyesület elnöke és a Sárvári Hagyományőrzők képviselői.
Az ünnepségen elhangzott Hóbor István: Nádasdy Tamás című verse iskolánk tanulóinak szavalatában, Szabó Krisztián egyesületi elnök gondolatai, Szijártó Zsolt intézményvezető beszéde, majd iskolánk énekkarától a Nádasdy induló csendült fel.
Megtiszteltetés intézményünk számára ez a művészeti alkotás. Nádasdy Tamás nevét viselő intézményként méltó helyre került és büszkén őrizzük Nádasdy Tamás- Kanizsai Orsolya emlékét.