Hírek, információk - Megyei szép olvasási, nyelvhelyességi- és helyesírási versenyt

Megyei szép olvasási, nyelvhelyességi- és helyesírási versenyt2022. április 14.

2022. április 13-án a Dési Hubert István Általános Iskola az idei tanévben is megrendezte a 2.3. és 4. évfolyam számára a Megyei szépolvasási, nyelvhelyességi- és helyesírási versenyt. Az iskolai forduló megszervezése után iskolánkat Asbóth Júlia (4. b) és Tóth Julianna (4 .a) képviselte.

A verseny két részből állt: a versenyzőknek egy helyesírási és nyelvhelyességi feladatsort kellett kitölteniük, melyre 60 perc állt rendelkezésre, ezután pedig egy rövid felkészülést követően, történelem és a hazaszeretethez kapcsolódó szövegrészletet kellett felolvasni a zsűri előtt.

A megmérettetésre több mint 23 általános iskola nevezett.

Asbóth Júlia 4. b osztályos tanuló megyei 1. helyezést ért el kimagasló teljesítményével.

Felkészítő tanítója: Szabóné Tóth Edit

Szívből gratulálunk a kiváló eredményhez!