Hírek, információk - A X. Kortárs Versmondó Verseny Kárpát-medencei döntője

A X. Kortárs Versmondó Verseny Kárpát-medencei döntője2022. március 21.

A Békéscsabai Jókai Színház és a Csabagyöngye Kulturális Központ támogatásával 2022. március 4-én került megrendezésre  a „X. Kortárs Versmondó Verseny Kárpát-medencei döntője”. Ebben a tanévben is úgy döntöttek, hogy  online formában rendezik meg a versszerető gyerekek fesztiválját.

A „főszereplő”, Tóthárpád Ferenc  kőszegi költő mellett,  az eddigi döntők volt zsűri elnökeit, betűrendben: Gáti Istvánt, K. László Szilviát, Mentovics Évát, Nagyálmos Ildikót, Vesztergom Andreát kérték fel zsűrizni.

A versenyző gyerekek verseiről videofelvétel készült, amit egy adott felületre kellett feltölteni 2022. február 19-én. Mivel Tóthárpád Ferenc töltötte be ebben az évben a zsűri elnöki feladatát, az Ő vezetésével értékelte a zsűri a beküldött produkciókat. A résztvevők arany – ezüst – bronz minősítést kaptak. 720 beküldött verset értékeltek kategóriánként.

Iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek a versenyen:

Borbély Szófia (1.b) arany minősítés

Karlinszki Barna (1.b) ezüst minősítés

Sásdi Ákos Noel (1.b) ezüst minősítés

Szabó Sára (1.b) arany minősítés

Felkészítő tanító: Győrváriné Sali Johanna

Farkas Patrícia (2.a) arany minősítés

Felkészító tanító: Hóbor István

Király Janka (4.b) arany minősítés

Felkészítő tanító: Szabóné Tóth Edit

Szívből gratulálunk a gyönyörű eredményekhez!