Hírek, információk - „Szép Magyar Beszéd”

„Szép Magyar Beszéd”2022. február 17.

„Szép Magyar Beszéd”

Iskolánk minden évben képviselteti magát a „Szép Magyar Beszéd” elnevezésű versenyen, amit a Kazinczy-díj Alapítvány kuratóriuma szervez általános iskolásoknak 5-8. évfolyamon. A verseny célja, hogy a fiatalok ne  csak ápolják anyanyelvüket, de őrizzék azt a beszédkultúrát, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy választékosan, minél tisztábban és szebben fejezzék ki magukat. A megmérettetés során a gyerekek egy általuk hozott és egy kötelező prózai szöveget olvastak fel, amit a zsűri értékelt.

A területi fordulón tanulóink szép létszámban képviselték a Nádasdyt: 5-6. évfolyamon Horváth Levente, Koncz Réka, míg a 7-8. évfolyamon Bolla Annabell és Pápai Stefánia.

Diákjaink hihetetlenül jól szerepeltek! A felkészülésbe, a gyakorlásba fektetett idő, kitartásuk elképesztő eredményt hozott!

A 7-8. évfolyam területi fordulóján Bolla Annabell első helyezést ért el, Pápai Stefánia második helyezett lett!

A zsűri döntése értelmében Annabell első helyezettként képviselheti a Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskolát a „Szép Magyar Beszéd” verseny országos döntőjében!

Felkészítő tanáruk: Márffy Bence

Minden versenyzőnek szívből gratulálunk! Ügyesek voltatok!