Hírek, információk - A nyertes pályázat megvalósulása

A nyertes pályázat megvalósulása2021. november 10.

Iskolánk két osztályfőnöke: dr. Horváth Péterné tanárnő és Márffy Bence tanár úr sikeresen pályáztak a rábahídvégi Csodaszarvas Tájpark által meghirdetett felhívásra, melynek témája „Természetközeliség és ÖKO szemlélet” volt.  A 7. b és az 5. a osztály tanulói a program során megismerkedtek elméleti és gyakorlati szinten is a környezettudatosság, a hagyományőrzés és az ÖKO szemlélet több formájával. A csodálatos Tájpark tanösvényén sétálva a diákoknak lehetőségük volt több őshonos haszonállat megtekintésére, simogatására, etetésére és sok érdekességet hallottak a bivalyrezervátum lakóiról. Búzát őrölhettek, foghattak hálóval halat és íjászkodhattak is. A felállított jurtában őseink életmódjáról és harcmodoráról tudtak meg fontos ismereteket.