Hírek, információk - Kerékpártúra a Velencei-tónál

Kerékpártúra a Velencei-tónál2021. október 12.

2021. október 9-én iskolánk felső tagozatos diákjai a DSE és a DÖK által szervezett velencei-tavi kerékpártúrán vehettek részt.

A reggeli órákban az iskola elől busszal vette kezdetét a kirándulás, a hűvösebb őszi idő ellenére napsugarak kísérték utunkat. Első állomások Gárdony volt, ahol a biciklik kikölcsönzése után egyből útnak is eredtünk. Körülbelül 6 kilométerenként megálltunk egy kis pihenőre. Az egyik ilyen állomáson legnagyobb meglepetésünkre megpillanthattuk a világ legmagasabb huszárszobrát a Miskahuszárt, amely 13,01 méter magas. A szobor megtekintése után a Pákozdi Katonai Emlékpark következett, ahol egy nagyot sétálhattunk és töltődhettünk a folytatásra.

A Velencei-tavat körülölelő kerékpárút körülbelül 30 km hosszú. A nap végére sikeresen teljesítette csapatunk a túrát !

A buszon vidám hangulatban telt a hazaút.

Köszönjük a Szervezők munkáját, és a fantasztikus Tanári csapat kíséretét!

Remélem a következő túrán még több diák csatlakozik hozzánk!

Gyertek velünk legközelebb!

Pónácz Liza