Hírek, információk - Európai sportnap

Európai sportnap2021. szeptember 15.

A Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskolában már hagyománnyá vált az ESSD-hez (European School Sport Day) való csatlakozás. Intézményünk diákjai, tanítói és tanárai nagyon várták már, hogy a járványhelyzet előtti tanévhez hasonlóan délelőtti sportnapon vehessenek részt. A rendezvény gyönyörű őszi időben, 2021. szeptember 14-én került megrendezésre. Tanulóink a közös zenés bemelegítés után számos tevékenységbe kapcsolódhattak be. Az osztályok nagy lendülettel vettek részt a kosárlabda, kézilabda, a foci mérkőzéseken, amelyeket testnevelő tanáraink vezettek. Sorversenyek és kötélhúzás is színesítette a programot. A csónakázó tó körül elkészült az 1002m-es futókör, így minden 3-8 osztályos tanuló kiváló körülmények között, kimért pályán tudta teljesíteni a 2021 m-es távot. Az 1-2. osztályosok a várparkban kialakított helyeken sportolhattak. Nagy élmény volt számukra a várkörüli futás, mert tanítóikkal közösen teljesítették a 2021 métert. A gyerekeknek nagyon tetszett a program és már érdeklődtek, hogy jövőre is csatlakozik-e iskolánk ehhez a nagyszerű rendezvényhez.

Sárvár, 2021. szeptember 15.

Tóth Csabáné mk. vezető