Hírek, információk - Bolyai Természettudományi Csapatverseny

Bolyai Természettudományi Csapatverseny2021. február 18.

A Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola reál munkaközösségének célkitűzése, hogy a természettudományos tantárgyak népszerűségét  növelje az iskola tanulóinak körében. Ezért ismét részt vettünk a 2020/2021-es tanévre meghirdetett versenyen.

Ebben a tanévben már harmadik alkalommal versenyeztek diákjaink, a Bolyai Természettudományi Csapatversenyen, minden eddiginél nagyobb létszámmal.

Öt évfolyam 23 csapattal, összesen 91 nevezett tanulóval vett részt az Észak-Pannónia (Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas és Veszprém megye) területi fordulójában.

Tanítványaink kiemelkedő teljesítményt nyújtottak!

Az 5. évfolyamról Grádvohl Kristóf, Herczog-Őri Zétény, Nagy Ádám és  Varga Noel Ferenc a IV. helyen végzett.

Nyolcadikosoknál a Garai Ádám, Kovács Marcell, Süle Réka és Szukop Flórián a II. helyre küzdötte fel magát.

A 6. évfolyamos diákjaink közül Fider Péter Bálint, Hujber Áron, Papp Máté és Ujvári Zalán az előkelő II. helyezést érték el.

A szintén 6. évfolyamos Németh Ábel, Németh Gergő, Németh Kolos és Szalai Ádám által alkotott csapat I. helyezett lett. Ezzel az eredménnyel megnyerték a területi fordulót, így megszerezték az indulás és részvétel jogát a március 13-án megrendezésre kerülő országos döntőben!

Gratulálunk a versenyen szereplőknek, örülünk az elért helyezéseiknek és szorítunk a döntőn résztvevő diákjainknak.