Hírek, információk - NÁDASDYS EREDMÉNYEK

NÁDASDYS EREDMÉNYEK2020. december 15.

A Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola tanulói 2020. decemberében kiemelkedő eredményeket értek el országos tanulmányi versenyeken.

A Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjében a 7. b osztályos csapat képviselte a megyei döntő után az iskolát.

A 2020. december 12-én megrendezett online döntőben a 35 bejutott csapatból a 12. előkelő helyezést érték el.

A versenyen való eredményes részvételt nehezítette, hogy minden csapattag a verseny ideje alatt hatósági karanténban tartózkodott, így, a tanulók együttműködése is a digitális térben valósult meg.

A csapat tagjai: Baldauf Zalán, Grádvohl Péter, Páli Dávid, Pónácz Liza,

Felkészítő tanáruk Szijártó Zsolt.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos fordulóján két csapat is megmérette magát az iskolából. A több mint 30 csapatból diákjaink eredményes helyezésekkel zárták az idei országos versenyt.

12. helyezést érte el az 5.b osztály „Szóban forgók” fantázia nevű csapata

Tagjai: Bíró Ádám, Grádvohl Kristóf, Nagy Ádám, és Varga Noel

Felkészítő: Márffy Bence

13. helyezést ért el a 7.b osztály „Nyelverők” elnevezésű csapata

Tagjai: Baldauf Zalán, Grádvohl Péter, Pónácz Liza és Povázsai Lilla

Felkészítő tanár: Márffy Bence

Iskolánk tanulói nagy létszámban képviselték magukat a Körmendi Faludi Ferenc Könyvtár, a Csaba József Honismereti Egyesület és a Körmendi Gimnáziumi Öregdiákok Egyesülete által Vörösmarty Mihály születésének 220. évfordulójára szervezett online szavalóversenyen. A résztvevők eredményes szereplésükért emléklapot és ajándéktárgyakat kaptak. Ehhez a nehéz időszakhoz, a verseny lebonyolításának technikai változásaihoz alkalmazkodva a gyerekek kitettek magukért!

Résztvevő diákok:

Gerencsér Izabella 5.a