Hírek, információk - Detektívsarok

Detektívsarok2020. október 13.

Az elmúlt tanévben 12 felső tagozatos csapattal neveztünk be a városi Sylvester János Könyvtár Detektívsarok elnevezésű nyomozós játéksorozatába. A feladatok megoldása közben megismerkedtek a versenyzők a helyszínelés részleteivel, az ujjlenyomat vétel történetével, a fantomkép fontosságával. De a detektívregények és a belőlük készült filmekben szereplő nyomozókkal kapcsolatos kérdésekre is választ kellett adniuk. Az ünnepélyes eredményhirdetésre október elején került sor. A 25 benevezett csapat közül iskolánk „Kőkacsák” elnevezésű csapata nyerte meg a versenyt.

Pónácz Liza, Povázsai Lilla és Páli Dávid alkotta csapat 1. helyezést ért el.

A kiemelkedően teljesítő csapatok közé bekerült iskolánkból még 3 csapat:

Zserlányok : Csizmazia Bianka, Fider Anna, Fider Fanni, Vass Violetta

Dr. Tégla: Baranyai Dániel, Virág Dániel, Wieder Márton, Wieder Péter

CICA: Börzsönyi Rebeka, Garray Boglárka, Páli Ádám, Schimmer Johanna

Ők valamennyien a 8. b osztályba jártak az elmúlt tanévben.

A verseny szervezői minden résztvevőnek ajándékcsomagot állítottak össze. Agatha Christie egyik regénye mellett több hasznos meglepetést is rejt a csomag.

A 2020-21-es tanévben újra indul a nyomozás! Most 10 lelkes csapattal indulunk a megmérettetésre.