Hírek, információk - Kerékpártúra Szelestére

Kerékpártúra Szelestére2019. május 08.

2019. április 26-án pénteken délutánra az iskolai DSE szervezésében Szelestére szerveztünk kerékpártúrát. A 30 fős felsős diákcsoporttal az iskolától indulva első pihenőnk Sömjénben volt, ahol a gyerekek örömmel vették birtokba a játszóteret. Rövid pihenő után folytattuk utunkat.  Az egyre erősödő szembeszélben bizony nem volt egyszerű haladni, azonban az elénk táruló gyönyörű táj kárpótolt minket. Különleges élmény volt a gyorsforgalmi út felett áthaladni, ahol a rövid pihenő közben integettünk az arra járó autósoknak. Fáradtan, de nagyon jó kedvűen érkeztünk meg az arborétumba, ahol rövid tájékoztatást kaptunk a település történetéről és az arborétum növényzetéről. A fák alatt sétálva egyik diáktársunk megjegyezte, hogy még soha életében nem járt ilyen gyönyörű helyen. A csend, a virágok illata, a madárcsicsergés mindenkit elbűvölt. A kastély éttermében pótoltuk az elvesztett energiát és egy újabb rövid séta után indultunk haza. Szerencsére az idő is kitartott, sőt egy kis hátszél is segített minket a tekerés közben.  Lelkes kis csapatunk fáradtan, de élményekkel gazdagon tért haza. Köszönjük a szervezőknek (Éva néni, Attila bácsi) és a kísérő pedagógusoknak (Edina néni, Ildi néni) ezt a felejthetetlen délutánt.

Ihász Virág 8.a.