Hírek, információk - Alapítványi kirándulás

Alapítványi kirándulás2019. április 16.

Ebben a tanévben is támogatást kaptunk az iskolánk felső tagozatában működő Nádasdy Talentum Alapítványtól egy tanulmányútra, Mosonmagyaróvárra, a FUTURA Tudományos Játszóházba. Csaknem 50 tanulónk játszott önfeledten több órán át a technika csodáit bemutató játékokon. Lenyűgöző virtuális űrutazást tettünk a planetáriumban. Felfedeztük a négy őselem – a Víz, a Föld, a Levegő és a Tűz – titkait, valamint a Szigetköz növény- és állatvilágát ebben a 300 éves műemlék magraktárban. Látványos kísérleteket néztünk meg a bemutatott „fizikaórán”. A legbátrabbak sétálhattak a függőhídon, illetve kipróbálták, milyen a súlytalanság állapota a Holdon. Az áramot termelő szobakerékpárok nyergébe pattanva autóversenyt rendeztünk. A Tesla transzformátorral generált villámokat is megcsodálhattuk.

Felejthetetlen délutánt töltöttünk el ismét ebben az interaktív élményközpontban.