Hírek, információk - Bolyai Természettudományi Csapatverseny

Bolyai Természettudományi Csapatverseny2019. március 04.

Bolyai Természettudományi Csapatverseny

A Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola reál munkaközössége célul tűzte ki a természettudományos tantárgyak népszerűségének növelését az iskola tanulóinak körében. Ezen törekvésünk megvalósításában fontos mozzanat az ilyen irányú versenyekre felkészítés és megmérettetés.

A 2018/2019. tanévben  először  szerepeltek  diákjaink  a  Bolyai Természettudományi Csapatversenyen.

A versenyen sikerült 8 fő negyedik osztályos, 12 fő hetedikes és 8 fő nyolcadikos tanulóval részt venni.

Mind a 7 csapatunk sikeresen szerepelt az Észak-Pannónia (Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas és Veszprém megye) területi fordulón.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak felsőseink:

A 73 hetedik évfolyamos csapat közül a 9., a 16. és a 17. helyen végeztek.

A nyolcadik osztályos 61 induló csapatból egyik csapatunk a 22. helyen végzett, míg a

Molnár Anna, Németh Dorka, Solti Benedikt és Takács Dávid alkotta 8. osztályos négyes a székesfehérvári eredményhirdetésen tudta meg, hogy a területi forduló második helyezettje lett.

Gratulálunk a versenyen szereplőknek, és örülünk az elért helyezéseiknek.

Felkészítő tanárok: Fülöp Ildikó és Martonicz Ferenc.