Hírek, információk - Alapítványi jutalomkirándulás

Alapítványi jutalomkirándulás2017. november 30.

Alapítványi jutalomkirándulás

Az iskolánkban működő Nádasdy Talentum Alapítvány tanulmányutat szervezett a Bolyai Anyanyelvi Versenyen és a Bolyai Matematika Versenyen részt vett tanulók számára a mosonmagyaróvári FUTURA interaktív élményközpontba. A diákoknak csupán az utazás költségét kellett kifizetniük, a belépőjegyeket megvásárolta az alapítvány. Magyarország legnagyobb tudományos játszóházának a helyszíne is különleges: egy 300 éves műemlék magtárban található. A 4 szintes tudományos játszóházban a 4 őselem –a Víz, a Föld, a Levegő és a Tűz – titkait fedezhették fel a diákjaink. A Szigetköz növény- és állatvilágával is megismerkedhettek. Kis csoportokban játszva tanulhattunk a különböző helyszíneken. A technikai újdonságok valamennyiünket elbűvöltek.  Látványos tudományos kísérleti bemutatókon vettünk részt. Izgalmas perceket éltünk át a Tesla transzformátorral generált villámok nézése közben. Lenyűgöző virtuális űrutazásra mentünk a planetáriumba. Az izgalmakat kedvelők az 5D-s filmek vetítésére is bementek. A nagyon bátrak a függőhídon sétáltak. A Holdon járást szinte mindenki kipróbálta. A beltéri vizes játszótéren a nagyobb diákok is örömmel alkalmazták a fizika törvényeit. Óriási zongorán szórakoztunk a hangokkal, másutt a fényekkel. Lehetett televíziós stúdióban időjárás-jelentést bemutatni. Sokan pattantak az áramot fejlesztő szobakerékpárok nyergébe, és már indult is a kis versenyautók futama!

Az önfeledt játszás során sok új ismeretre tettünk szert.