Hírek, információk - '48 projekt

'48 projekt2018. március 21.

Iskolánk diákjai és tanárai az 1848-as forradalom és szabadságharc 170. évfordulójáról a hagyományoktól eltérően, projekt keretében emlékeztek meg. Már az ünnepet megelőző héten különböző feladatokat kaptak az osztályok, hogy ráhangolódjanak a nagy eseményre. Az alsósok közösen a forradalomhoz kapcsolódó jelképeket ragasztottak, a felsősök pedig múzeum látogatáson ismerkedtek 48-hoz köthető dolgokkal. Minden tanuló filmvetítésen is részt vett, amit a tankönyvekből kimaradt érdekességek tettek színessé. Az aulában készült kiállításon korabeli viseletekkel ismerkedhettek meg a gyerekeken és tanárokon kívül az idelátogatók is. A dekoráció közös alkotásként készült. Hajtogatott madarak és pillangók díszítették a folyosót, amit minden tanuló maga készített el. Az ünnepélyre a tornacsarnokban került sor, ahol az osztályok piros, fehér és zöldbe öltözve sorakoztak fel az általuk készített zászló alatt. A csapatok csatakiáltása, versmondása és éneklése után valamennyi diák közösen szavalták el a Nemzeti dalt és együtt táncolta a toborzót. Eztán a fiúk felsorakoztak a csapatuk zászlaja alatt, és közös meneteléssel zárult az alsósok számára az ünnepély. A felsősök pedig játékos feladatokkal tarkított vetélkedőn adtak számot a projekt keretében megszerzett ismereteikről.