Hírek, információk - Irodalmi emlékhelyek felkeresése

Irodalmi emlékhelyek felkeresése2017. május 31.

Ebben a tanévben is útra keltünk 5. osztályos tanulóinkkal, hogy megismerjék Vas megye és a régió irodalmi emlékhelyeit. A tanórai anyag így jól kiegészíthető érdekességekkel. Egyházashetyén Berzsenyi Dániel szülőházában megtudtuk, hogy mennyire szerette a költő a szülőföldjét, Kemenesalját. A Veszprém megyei Iszkázon Nagy László szülőházában jegyzeteltek a kis irodalombarátok a legtöbbet. Szorgalmasan fényképezték is a kiállított képeket, tárgyakat. Csönge felé utazva Weöres Sándor közkedvelt gyerekverseit szavaltuk és énekeltük a buszban fél órán keresztül. Weöres Sándor és Károlyi Amy emlékházában volt lehetőségünk a költő hangját hallani felvételről. Ostffyasszonyfán a Petőfi-emlékszoba képei és kiállított versei között otthonosan mozogtak a gyerekek, hiszen őt ismerik legjobban a magyar költők közül. Most már azt is tudják, hogy a 16 éves Petrovics Sándor egy felejthetetlen nyarat töltött ebben a Sárvárhoz közeli faluban.

Az irodalmi kirándulás emlékét megőrizve az iskolai faliújságra plakátokat készítettek a szorgalmas diákok. Többen fogalmazásban foglalták össze az újonnan szerzett ismereteiket