Hírek, információk - Zrínyi Ilona matematika verseny

Zrínyi Ilona matematika verseny2017. március 08.

Zrínyi Ilona matematika verseny

Február 17-én került sor a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulójára, amelyet ebben a tanévben is iskolánkban rendeztek a sárvári és a sárvár környéki iskolák tanulói számára.

Vas megyében közel 1800 tanuló vett részt a megmérettetésben, közülük iskolánkból 38-an.

A megyei forduló eredményhirdetését március 3-án, Szombathelyen tartották, melyre 4 tanulónk kapott meghívást. Garai Ádám 4. osztályos tanuló 20. helyezést ért el, Takács Dávid 6-os tanuló 12. lett, Gulyás Ferenc 7. osztályos tanuló 6. helyezett lett, Németh Rebeka 8. osztályos tanuló 11. lett. A nyolcadik osztályosok közül Rebeka különdíjban is részesült, mert minden évben kimagasló eredményt ért el a Zrínyi Ilona matematika versenyen.

A tanulókat Horváth Attiláné, Dénesné Dolmány Ágnes, Révészné Kovács Ilona készítette fel.

Iskolánk csapata a megye általános iskolái közül ebben a tanévben a 2. helyezést érte el. (A csapatverseny eredményébe beszámítják 2-8. osztályig az első 3 tanuló pontszámát.)