Hírek, információk - "Családi körben"

"Családi körben"2017. március 08.

2017. március 2-án 16 órakor emlékünnepségre gyűltek össze iskolánk tanulói. Ez alkalomból

„NAGY VERSMONDÁS”-sal tisztelegtünk Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából.

Sok tanulónk nem egyedül érkezett, hanem elkísérték szülei is, hogy „családi körben”, közösen mondhassák el Arany János Családi kör című versének rövidített változatát.

Felemelő érzés volt hallani a közel 600 torokból szálló szívmelengető verssorokat, mely eggyé kovácsolta a résztvevőket és meghívott vendégeinket. Rozmán László a Sárvári Tankerületi Központ igazgatója Arany János kézírásának másolatával készült Toldi szövegváltozatainak részleteit olvasta fel, s útjára indította az „ARANY-KOR”-t, melynek előkészületeként aulánkban Arany János életéből kiállítást tekinthettek meg az érdeklődők.