Hírek, információk - Irodalmi kirándulás

Irodalmi kirándulás2016. június 28.

Iskolánkban már hagyománnyá vált, hogy a magyar irodalmat kedvelő tanulók egy kirándulás keretében alaposabban megismerik környékünk irodalmi emlékhelyeit. A tanórákon foglalkozunk régiónk irodalmával, az itt élt és tevékenykedett írók, költők munkásságával. Az emlékházak személyes felkeresése különleges élményt nyújt a diákoknak. Első állomásunk ebben a tanévben is Egyházashetye volt, ahol Berzsenyi Dániel született és élt. Felső-Iszkázon a Nagy László-emlékházban videofelvételről maga Nagy László szól a látogatókhoz, gyerekkoráról mesél. Nagyon jó hangulatban telt az utazás a következő helyszínre, mert a buszban közösen Weöres Sándor gyerekverseit szavaltuk és énekeltük. Csöngén, Weöres Sándor és Károlyi Amy kedvelt házában időztünk a legtöbbet, alaposan szemügyre véve a személyes tárgyaikat és a róluk készült fényképeket. Végül Ostffyasszonyfán Petőfi Sándorra emlékeztünk, aki 1839-ben egy „felejthetetlen nyarat” töltött ott.  Valamennyi múzeumban jegyzetelniük kellett a tanulóknak. A kirándulás emlékeit megőrizve sokan plakátot is készítettek otthon, illetve kisebb tanulmányt írtak a látottakat felhasználva. Dicséretet érdemelnek.