Hírek, információk - György napi vers- és prózamondó verseny

György napi vers- és prózamondó verseny2016. április 27.

Április 24-e, Szent György napja, a tavasz kezdete, a kikelet ünnepe volt a régi népi kalendáriumban. Ebből az alkalomból a Barabás György Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola GYÖRGY NAPI VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENYT hirdetett ebben a tanévben is. Iskolánk  tanulói már 4. alkalommal vesznek részt ezen a megmérettetésen. Barabás György emléke előtt tisztelegve a sárvári tankerülethez tartozó iskolákból a legtehetségesebb 7-8. osztályos tanulók készülnek olyan verssel, novellával, melyek témája illeszkedik a György-nap hagyományvilágába.

Nagyon büszkék vagyunk  Pup Dorina 7. a osztályos tanulóra, aki a szakmai zsűri   döntése alapján 1. helyezést ért el, és Bolla Lili szintén 7.a osztályos tanulóra, aki különdíjban részesült. Magyartanáruk: Dr. Horváth Péterné. A többi 4 versenyzőnknek is gratulálunk.