Hírek, információk - Lendvai kórustalálkozó

Lendvai kórustalálkozó2015. április 24.

Április 16-án, csütörtökön reggel iskolánk vidám énekkara ismét útra kelt. A Lendvai Kéttannyelvű Általános Iskola kórusának meghívására Szlovéniába utaztunk. Idén az időjárás is kegyes volt hozzánk a nap is végig magasról mosolygott le ránk. Utunk első állomása a lendvai Makovecz Imre által tervezett színház volt. Majd Ptujba utaztunk, Szlovénia legősibb településére, ott a dombon álló várba másztunk fel. A vármúzeumban kiállításokat tekinthettünk meg, nekem a legjobban a hangszerkiállítás tetszett. Majd a lovagtermet az „Utcasarki dáridó” vidám dallamaival töltöttük meg. Végül visszautaztunk Lendvára, ahol ünneplőbe öltözve a hangversenyen kórusunk megmutathatta csodálatos hangját. Az összeszokott csapat ismét egy felejthetetlen élménnyel gazdagodott. Társaim nevében is: Köszönjük kísérőtanárainknak,  Márta néninek és Ildi néninek ezt a csodás napot!

Bolla Lili 6.a