Hírek, információk - Jutlomkirándulás 3-4./2014

Jutlomkirándulás 3-4./20142014. június 01.

A 3-4. osztályosok közül 45 tanuló vett részt május 30-án a jutalomkiránduláson, akik a tanév során kiemelkedő teljesítményt nyújtottak tanulmányi, kulturális, sport és egyéb területen. A kirándulás során megismerkedtek a hazánk néprajzi kincseit összegyűjtő Szentendrei Néprajzi Múzeummal (skanzennel). Két csoportban múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt, ahol betekinthettek elődeik életébe, kipróbálhatták az általuk használt eszközöket, illetve különböző növényi festékekkel csodálatos képeket készíthettek. Megismerkedtek egy szatócsbolt árukínálatával, a kovácsműhellyel, a szélmalommal, kemencébe sült friss kenyeret kóstolhattak juhsajttal. Az őshonos állatok is nagy sikert arattak. A borús idő egyáltalán nem vette el a kedvüket, hiszen élményekkel gazdagon térhettek haza, és büszkén mesélhetik szüleiknek, milyen szorgalmasan dolgoztak, amit a mellékelt képek megörökítettek.

Köszönjük a Kincskereső Alapítvány támogatását, illetve Ági néninek, Marika néninek, Maya néninek és Ilcsi néninek a kirándulás lebonyolítását.