Hírek, információk - Egészségnevelési hét 2013

Egészségnevelési hét 20132013. október 29.

Az első osztályosok különleges környezetismereti órájával kezdődött az egészségnevelési programsorozat az iskolában. A legkisebbek elhozták játékmackójukat a "Teddy Maci" kórházba, ahol az orvosi rendelést két lelkes orvostanhallgató vezette. A kis macik szakszerű ellátást kaptak, a "maciszülők" pedig hasznos tanácsokat arról, hogyan előzhetik meg a betegségeket, mit kell tenniük annak érdekében, hogy egészségesek maradjanak. A gyerekek megismerkedhettek a legfontosabb orvosi eszközökkel, maguk vizsgálhatták meg a macijukat, illetve egymást. Nagyon köszönjük a leendő doktor néninek és doktor bácsinak a felejthetetlen délelőttöt.

Az egészségnevelési hét az őszi szünet után folytatódik. Lesz előadás a bőrápolásról, "Micimackó mézescsupra" című szakköri foglalkozás, filmvetítéssel egybekötött előadás hangzik el a fürdőkultúráról, illetve a felsősöknek a drogfogyasztás veszélyeiről.

Bemutató keretében foglalkozás lesz az otthoni kisállattartás szabályairól, az ember és állat együttéléséről.

Részletes program az iskolai faliújságon olvasható.