Hírek, információk - Emlékező kerékpártúra Ikervárra

Emlékező kerékpártúra Ikervárra2013. október 08.

Lelkes tanáraink jóvoltából 2013. október 7-én iskolánk másfélszáz diákja és közel 30 segítő szülője a közeli Ikervárra kerékpározott napfényes időben, hogy emlékező koszorúzáson, és egy rövid ünnepi műsorral adózzék egykori miniszterelnökünk gróf Batthyányi Lajos szobra előtt az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc hősének.

Az utazás derűs hangulatban, vidám beszélgetés közt zajlott. A szobornál rövid kis műsort tartottak tanulóink, majd elhelyezték a kegyelet koszorúját a szobor talpazatánál. Utána vidám fagylaltozás kezdődött, és csoportonként, szülői, tanári felügyelettel visszakerekeztek az iskolába. Ezzel a programmal fejeződött be a múlt héten kezdődő 1849-es vértanúk program. A túrázó gyerekek köszönik a szervezőknek a szép tartalmas délutánt, Kondora Istvánné Marika néninek és Takács Ferenc tanár úrnak, a kísérő tanároknak és a szülőknek.