Hírek, információk - Kerépártúra

Kerépártúra2013. június 13.

Tekerékkel tekertünk

Több évtizedes hagyomány, hogy az iskola legjobban teljesítő tanulói számára a diákönkormányzat a tanév végén jutalomkirándulást szervez. A felső tagozatosokkal az idei évben is izgalmas program részesei lehettünk. Június 7-én délelőtt Tác-Gorziumban hazánk egyik legjelentősebb, római kori romterületén tettünk történelmi sétát, majd Székesfehérváron tekintettük meg a királyi sírokat. Egy óriás adag fagyi után Gárdonyba vezetett az utunk. Ott Teker Zoltán / ez a neve a kölcsönző tulajdonosának / és családja fogadott minket, és vezetésükkel körbe” tekerhettük” a Velencei tavat. A kerékpártúra során a megcsodálhattuk a Dinnyési fertő bámulatos madárvilágát, majd a Pákozdi csata színhelyén kiépített emlékhelyen bővíthettük történelmi ismereteiket. Velencére érve folytatódtak az izgalmas kalandok. Megtanultunk sárkányhajót „vezetni”, s miközben eveztünk, gyönyörködhettünk a csodálatos naplementében. Az evezőlapátokkal néha egymást is sikerült lelocsolnunk, de ez csak tovább fokozta jó hangulatunkat. A vízitúra után már csak 6 km-t kerekeztünk, és megérkeztünk a kiindulási helyünkre, ahol még jóízűen elfogyasztottuk a frissen sütött kenyérlángost, mellyel vendéglátóink vártak minket.

Kellemesen elfáradva a késő esti órákban felejthetetlen élményekkel értünk haza.

Köszönjük:

a résztvevő diákok nevében:   Toldi Petra