Hírek, információk - Országos Kerékpáros Kupa

Országos Kerékpáros Kupa2013. június 13.

Szegeden rendezték meg a Kerékpáros Kupa országos döntőjét. Vas megyét iskolánk két tanulója, Polgár Teodóra és Német Bence képviselte. Nagyon komoly versenysorozat várta a versenyzőket. Először gyakorlati feladatokkal kellett megküzdeniük, rendőrautó kíséretében kerékpároztak Szeged város forgalmas utcáin. Hivatásos vizsgabiztosok figyelték és pontozták a szabályok betartását. Ezután 13 akadálykombinációval nehezített ügyességi pályán kellett engedelmességre bírni a kerékpárjukat.

Az eredményhirdetéskor nagy öröm érte a kis csapatunkat, hiszen a fiúk versenyében NÉMETH BENCE aranyérmes lett, a lányok versenyében POLGÁR TEODÓRA az előkelő 7. helyezést szerezte meg.  Vas megyét képviselő csapatunk a 20 induló csapatból a második helyen végzett. A tanulókat Hannos Attila tanár úr készítette fel.