Hírek, információk - Tündérkertben jártunk

Tündérkertben jártunk2013. május 22.

Tündérkertek találkozóján voltunk.

Meghívó érkezett iskolánkba a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum és a Vasi Múzeumbarát Egylet részéről, amely szívélyesen invitálta az érdeklődő közösségeket a „Csemete- Iskolások” Napja és a Vasi- Zalai Tündérkertek Találkozójára a Vasi Skanzenbe. A rendezvényre 2013. május 17-én délután került sor a skanzen Beythe- kertjében, amelyen iskolánk is képviseltette magát.

A tündérkert-mozgalom azért szerveződött, hogy a Kárpát-medencében  őshonos  gyümölcsfajtákat megmentse, tovább szaporítsa.

Három évvel ezelőtt Guzmics Tamás tanulónk is ültethetett egy ilyen almafát, mégpedig egy húsvéti rozmaringot. A találkozón láthattuk, meggyőződhettünk róla, hogy Tomi által ültetett fa szépen növekszik, fejlődik. Akkori kisdiákunk növekedése, szellemi kiteljesedése már a Bolyai Gimnázium falai között folytatódik.

Sok-sok megmentett, növekedő őshonos  gyümölcsfajtát, természetet kedvelő, védő gyermekeket szeretnénk látni a hasonló programokon, illetve környezetünkben is.