Hírek, információk - A magyar nyelv napja

A magyar nyelv napja2022. november 14.

A világon több ezer nyelv van. Az elmúlt évtizedekben alakult ki, hogy a nemzetek megünneplik a nyelvük napját. 2011-ben az Országgyűlés a magyar nyelv napjává november 13-át nyilvánította. 1844-ben ezen a napon fogadták el a magyart államnyelvvé tevő, a magyar nyelv és nemzetiségről szóló 1844. évi II. törvényt.
Iskolánkban nagy gondot fordítunk a nyelvművelésre, a szókincsünk gyarapítására, nyelvünk múltjának megismerésére. Nagyon vigyázunk édes anyanyelvünkre. Ebben a tanévben egy játékos, kreatív feladatot kaptak a tanulók a magyar nyelv napja tiszteletére: olyan magyarországi településneveket kellett gyűjteniük, amelyek hétköznapi szavak is lehetnek. Majd ezekből alkottak mondatokat. Egy érdekes riportfilmet is megtekintettek a felsős diákjaink egy csángó-magyar faluról, amely tőlünk ezer km-re, a Fekete-tenger mellett fekszik. Lakói őrzik közös anyanyelvünket.