Hírek, információk - „Tehetséggondozás sport által” a Nádasdy iskolában

„Tehetséggondozás sport által” a Nádasdy iskolában2021. szeptember 22.

A Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskolában a Magyar Diáksport Szövetséggel történő együttműködés és szakmai támogatás keretében az EFOP-3.2.10-16-2016-00001 azonosítószámú, „Tehetséggondozás sport által” elnevezésű pályázati projekt megvalósulására 2021.09.22-én a DO60 Diáksportfesztiválon került sor.
Tanulóink négy évfolyam képviseletében, négy időpontban 30-30 fővel versengtek az iskola tornacsarnokában felépített akadálypályákon. A nemzetközileg egyre népszerűbb, ún. grassroots szellemiségben megrendezett, kontrollált versenyhelyzeteket tartalmazó, játékos és élményszerű sportprogramok célja az is, hogy szélesítse a pedagógusok didaktikai, módszertani repertoárját. Megjelenhessen a mindennapos testnevelésben a tehetségfelismerés és képesség-kibontakoztatás, a felzárkóztatás, az integráció, a befogadás és az önkéntesség.
A Magyar Diáksport Szövetség képviseletében a fesztiválon részt vett Gőcze Balázs az MDSZ Nyugat-dunántúli Regionális Irodájának szakmai menedzsere.