Hírek, információk - Aranyálom

Aranyálom2020. március 04.

„Készíttessék olyan fantáziadús diákmunka – legyen az digitális vagy két keze munkája általi –, amely közelebb hozza a híres költő, Arany János életét és munkásságát a 21. századi olvasóhoz!” A rábapatyi Arany János Általános Iskola irodalmi pályázatára Dr. Horváth Péterné Edit néni tanítványai több kreatív rajzot, képverset, arcképbe írt szófelhőket készítettek, valamint esszéket is írtak. A zsűri döntése alapján Szalai Sára 7. b osztályos tanuló alkotása érdemelte ki a felső tagozatos diákok pályaművei közül az 1. helyet. Sára a 6. és 7. osztályos irodalom tananyag kötelező verseinek főszereplőit helyezte el Arany János portréja köré. Ugyanezen költeményekből vett idézetekkel pedig nem csak rajzos formában, hanem gyönyörű verssorokkal is tiszteleg nagy költőnk emléke előtt. Művének címe: Aranyálmok.