Hírek, információk - Bolyai Természettudományi Csapatverseny

Bolyai Természettudományi Csapatverseny2020. február 18.

A Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola reál munkaközösségének célkitűzése, a természettudományos tantárgyak népszerűségét növelni az iskola tanulóinak körében. E szép elgondolást a 2019/2020-as tanévben is folytattuk. Ebben a tanévben is kiválóan szerepeltek  diákjaink  a  Bolyai Természettudományi Csapatversenyen.

A versenyen iskolánk 11 csapattal, vagyis 44 tanulóval vett részt az Észak-Pannónia (Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas és Veszprém megye) területi fordulóban.

Tanulóink kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, két csapatunk is a székesfehérvári eredményhirdetésen tudta meg helyezését.

A hetedikesek között Garai Ádám, Kovács Marcell, Süle Réka és Szukop Flórián (7.a) 74 versenyző csapat közül IV. helyen végzett.

A versenyen résztvevő 66 nyolcadikos csapat közül Barkovics Dániel, Kiss Roland, Molnár Kornél és Süle Dávid (8.a) pedig területi II. helyezést értek el.

Gratulálunk a versenyen szereplőknek és örülünk az elért helyezéseiknek.

Felkészítő tanárok:

Fülöp Ildikó