Hírek, információk - "Kiskarácsony, Nagykarácsony!"

"Kiskarácsony, Nagykarácsony!"2018. november 29.

2018. november 29-én a Sárvári Kincskereső Alapítvány szervezésében és főtámogatásával, valamint Sárvár Város Önkormányzatának pályázati hozzájárulásával iskolánk 2. és 3. osztályos tanulói ellátogathattak Nagykarácsonyba Mikulásfalvára. A gyermekek izgatottan készültek a nagy találkozásra. Volt, aki levelet írt a kedves Mikulásnak, de akadt egy kisleány is a 2. osztályból, aki ajándékkal lepte meg Mikulás apót. A sárvári kiscsapat, nem ment üres kézzel, hiszen sok-sok ajándékot vittünk a helyi rászoruló nagykarácsonyi gyerekeknek. Mindezt fel is pakoltuk a Mikulás szánjára. Színes programok tették szebbé ezt a napot, a kézműveskedés mellett, a gyerekek ajándékot is cserélhettek a „cserebere ládika” segítségével. A ládika ajtaját kinyitva, az ott található meglepetést csak akkor vehették ki, ha a magukkal hozott játékot betették. Így cseréltek gazdát a játékok az ország bármely pontjáról érkező gyerekek között. A nap fénypontja mégis az volt, amikor személyesen találkoztak a diákok a Mikulással. Élményekkel telve indulhatott haza a sárvári csapat.

A Sárvári Kincskereső Alapítvány nevében köszöntet mondunk minden szorgos kezű szülőnek, akik áldozatos, kreatív munkájukkal az adventi készülődést szebbé, meghittebbé varázsolták.

Ezúton kívánunk mindnyájuknak: Áldott, békés, boldog karácsonyt és sikeres új esztendőt!