Hírek, információk - Adventi vásár Bécsben

Adventi vásár Bécsben2018. december 05.

Iskolánkban sok éve hagyomány, hogy a német nyelvet tanuló 7. és 8. osztályos diákok karácsony előtt közösen tanulmányi kiránduláson vesznek részt Ausztriában. Ebben a tanévben Ausztria fővárosába, Bécsbe utaztunk. Először az ország Parlamentjének épületéhez sétáltunk el, majd a Hofburgba indultunk, az egykori császári palotába. A Burg lakosztályaiban bepillanthatunk Ferenc József császár és Erzsébet császárné hivatalos- és magánhelyiségeibe. A termek kialakítása rokokó stílusú, pompás kristálycsillárokkal és porcelán cserépkályhákkal. A körsétánk csúcspontja Sissy császárné torna- és öltözőszobája, valamint fürdőszobája volt. Ezt követően a főváros legnagyobb és legszebb karácsonyi vásárába mentünk, ahol apróbb ajándékokat vásároltunk és nagyon finom forró puncsot ittunk. Sokáig emlékezni fogunk az ünnepi fényben csillogó utcákra, a megható karácsonyi hangulatra.