Hírek, információk - Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny2018. december 11.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntője 2018. december 8-án került megrendezésre Budapesten. Iskolánk Anonymus nevű csapata, a 7. évfolyamosok általános iskolai kategóriájában képviselte Vas és Zala megyét a rangos megmérettetésen.

Szorgalmas, fáradságos és izgalmas munka előzte meg a döntőn való részvételt.

A versenyen a tanulóknak először írásbeli feladatok megoldásával kellett számot adni tudásukról, majd ezt követően egy előre megtanult produkciót kellett bemutatni a versenytársak és a helyi pedagógusokból álló zsűri előtt.

Izgalommal vártuk az eredményhirdetést, ahol hátulról kezdték a csapatok helyezésének felsorolását. Minden elhangzott név után boldogabbak lettünk, hisz egyre közelebb került a csapat a mezőny élvonalához. Végül a 11. helyet sikerült megszerezni a 26 csapatból álló mezőnyben!

Szép eredményükhöz gratulálunk, további sikereket kívánunk!

A csapat tagjai: Boros Gréta, Csizmazia Bianka, Oláh Zoltán, Páli Ádám

Felkészítő: Máthé Csabáné