Hírek, információk - Tapolcai kirándulás

Tapolcai kirándulás2018. október 21.

Október 20-án szombaton az iskolai DSE szervezésében Tapolcára indultunk. Kis csapatunk ragyogó napsütésben gyülekezett a vasútállomáson. Tapolcán egy rövid séta után megcsodáltuk a Malom-tó környékét, majd a Tapolcai Tavasbarlangban folytatódott a program. Idegenvezetőnk részletesen mesélt a barlangban található ásványokról, élőlényekről és egy 3D-s film megtekintésével a barlangrendszer felépítéséről is kaptunk információkat. Az ismertetők után 3 fős csoportokban csónakáztunk a barlangban, amelynek rendkívül tiszta vize mindenkit ámulatba ejtett. Néhol olyan szűk volt a barlang, hogy evezőkre sem volt szükség, a falba kapaszkodva tudtuk a csónakot irányítani. Remek móka volt! A vízi túra után busszal jutottunk el a Csobánc hegy aljáig, ahonnan az embert próbáló gyalogtúra indult. De megérte! Fentről csodálatos körpanoráma tárult elénk: a Balaton – Tapolca - Káli-medence látványa mindenkit elvarázsolt. A hegyről lefele már könnyebben haladtunk, de azért elfáradva szálltunk be a buszba, ami visszaszállított minket a tapolcai vasútállomásra. A hazafele úton a vonaton a fáradtság ellenére vidám volt a kis csapat, nagyon várjuk a következő kirándulást.