Hírek, információk - Tavaszköszöntő versünnep a Barabás György Műszaki Szakközépiskolában

Tavaszköszöntő versünnep a Barabás György Műszaki Szakközépiskolában2018. április 26.

Régen április 24-e napját Európa nagy részében a tavasz kezdeteként tartották számon.  Az egyház pedig a legenda szerinti sárkányölő Szent György névünnepét tette éppen erre a napra.  A tavasz kezdetét és a György-napot megünnepelve hirdetett vers- és prózamondó versenyt városunk műszaki szakközépiskolája. 1889 októberében nyitották meg Sárváron az V. Ferenc modenai herceg által alapított, s annak főörököse, Ferenc Ferdinánd főherceg által 60 000 forintnyi költséggel épített és berendezett római katolikus fiúiskolát, melynek igazgatójává Barabás Györgyöt nevezték ki. A névadó emléke előtt tisztelegve kapcsolódtunk be az ünneplésbe. A 7. és 8. évfolyamos diákjaink közül 11 tanuló vett részt a megmérettetésen, melynek fővédnöke Rozmán László, a sárvári tankerület igazgatója volt.

Iskolánk tehetséges versmondói ismét az élmezőnyben végeztek:

1. helyezett: Lieb Lili 7.a osztályos tanuló
  2. helyezett: Homlok Eszter Éva 7.a osztályos tanuló

Különdíjas: Baldauf Ábel 8. b osztályos tanuló

Valamennyien értékes könyvutalványt kaptak. Gratulálunk a sikerükhöz!

Felkészítőik: Bodorkós Andrásné           dr. Horváth Péterné               Takács Ferenc

A díjnyertes versek:

Áprily Lajos: Mennék eléd