Hírek, információk - Pályaorientációs nap

Pályaorientációs nap 2017. november 29.

Intézményünk 2017. november 13-án egész napos pályaorientációs napot tartott. Az alsó tagozatosoknak a rendőrség és a tűzoltóság tartott helyszíni bemutatót, majd látogatást tettek a mentőállomáson, illetve a tűzoltóság laktanyájában.

Az 5-6. osztályosok megismerkedtek a vadász, dísznövény, kertépítés, fodrász, fogászat, műkörömépítés, az informatika és a méhészet területével.

A 7-8. évfolyamos tanulóknak a Barabás Iskola technikus hallgatóinak ismertetését, a két szombathelyi nagyüzem a LUK Savaria és az EPCOS érdekes előadását hallgatták meg, valamint látogatást tettek a LAFUMA sárvári üzemében.

Színesítette az órákat a Vas Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Pályaorientációs Tanácsadóinak előadásai

Az est zárása a 8. osztályosok pályaválasztási értekezlete volt, ahol általános tájékoztatás után a két helyi középiskola igazgatója is tájékoztatót adott a szülőknek.

Köszönetet mondunk minden kedves segítőnek a színvonalas pályaorientációs nap megtartása érdekében tett segítségért.